Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych
pl en
eu flaga
bip
Rozwiń listę kategorii ikona

O Bibliotece

Na terenie Instytutu Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych działa biblioteka naukowo techniczna, której początki istnienia upatrywane były już w roku 1952. Jej charakter na przestrzeni lat podlegał licznym ewolucjom. Co się jednak nie zmieniło biblioteka ta służy potrzebom nauki gromadząc unikatową specjalistyczną literaturę branżową ściśle powiązaną z kierunkami badawczymi pracowników naukowych zatrudnionych w Instytucie Sieci. Tematyka zbiorów obejmuje m.in.: polimery, biopolimery, biomateriały, biotechnologię, biologię, chemię, analizę chemiczną, biochemię, mikrobiologię, nauki o włóknie oraz języki obce czego wyrazem się szerokie zbiory specjalistycznych słowników.

Biblioteka zbudowana jest z 3 części:

  •  Z księgozbioru liczącego ok. 10 000 woluminów książek
  •  Z prenumeraty czasopism branżowych zarówno polskich jak i zagranicznych
  • Ze zbiorów specjalnych do których zaliczane są materiały z organizowanych w Instytucie seminariów , konferencji naukowych, a także na bieżąco gromadzonych periodyków Polskiego Towarzystwa Chitynowego.

Na potrzebę szybkiego odszukania pozycji literaturowych działa oprogramowanie bibliotekarz net Oprogramowanie to umożliwia szybkie wyszukanie danych pozycji literaturowej po tytule bądź autorze lub jedynie po słowie kluczowym.

 

Godziny otwarcia Biblioteki
Wtorek: 12:00 - 14:30
Środa: 12:00 - 14.30


Kontakt
mgr Monika Figiel
tel.: (0 42) 307 18 55
e-mail: biblioteka@ibwch.lukasiewicz.gov.pl

Projekt i wykonanie https://bypixel.pl