Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych
pl en
eu flaga
bip
Rozwiń listę kategorii ikona

Aktualności

Drodzy!
 

Pandemia koronawirusa uderzyła ze zwielokrotnioną siłą. Niestety, także wśród Pracowników Łukasiewicza mamy osoby zakażone i chore. Na szczęście w większości przypadków objawy choroby są łagodne. Regularnie monitorujemy sytuację w waszych Instytutach i staramy się Was wspierać. Jeszcze raz bardzo proszę o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Proszę też, abyście pamiętali o Waszych bliskich, osobach starszych i samotnych, które mogą potrzebować pomocy. Przed nami bardzo trudny czas, w którym nasze działanie, solidarność i empatia mogą decydować o ludzkim zdrowiu i życiu. Wszystkim zarażonym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Jesteśmy z Wami myślami!
 

Pandemia rodzi wiele trudności, ale Wasze zaangażowanie pozwala na dalszą pracę. Każdego tygodnia w Intranecie pojawia się coraz więcej nowych Wyzwań, na które skutecznie odpowiadacie. Dziś, wśród tych najważniejszych, czyli rzucanych nam przez partnerów biznesowych, jedno szczególne. To Wyzwanie od Departamentu Komunikacji i PR Centrum Łukasiewicz. Jego celem jest wewnętrzny nabór na ekspertów, którzy w imieniu Łukasiewicza będą w merytoryczny sposób komentować w mediach sytuację związaną z pandemią. Dostarczanie Polakom rzetelnej wiedzy, nie tylko medycznej, ale również z innych dziedzin dotkniętych tym problemem, to nasze ważne zdanie. Dołączcie do drużyny ekspertów Łukasiewicza i pomóżcie innym zrozumieć co dzieje się wokół nas. Zgłaszajcie się za pośrednictwem formularza w Wyzwaniu, które znajdzie w Intranecie.
 

Tydzień temu, częściowo on-line, a częściowo osobiście, spotkałem się z Dyrektorami i Pracownikami poznańskich Instytutów Łukasiewicza. To było bardzo ważne spotkanie, bo po miesiącach wspólnej pracy ogłosiliśmy decyzję o rozpoczęciu procesu łączenia pięciu tamtejszych Instytutów i powołania nowego podmiotu. Naszym celem jest stworzenie w stolicy Wielkopolski silnej, interdyscyplinarnej jednostki odpowiadającej na potrzeby przedsiębiorców i realizującej ambitne projekty badawcze. Liderem procesu jest Arkadiusz Kawa, który wspólnie z zespołami z poznańskich Instytutów przygotuje koncepcję nowego Instytutu Łukasiewicza. Dziękuję wszystkim Dyrektorom za tę odważną decyzję i zaangażowanie. Bardzo proszę wszystkich Pracowników o włączenie się w projekt powołania nowego Instytutu, który powinien dać Wam nowe szanse dalszego rozwoju! Liczę na sprawne przeprowadzenie procesu, który powinniśmy zakończyć w połowie przyszłego roku. Więcej o tych planach piszemy w „Aktualnościach” w Intranecie.
 

W rubryce „Ludzie i Projekty” przedstawiamy dziś sześciu niezwykłych Pracowników Łukasiewicza, laureatów XI edycji konkursu LIDER orgaznizowanego przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. LIDER to elitarny program, który daje szansę młodym naukowcom na kierowanie własnymi zespołami badawczymi i realizowanie ambitnych projektów. Pracownicy Łukasiewicza są autorami aż 6 z 60 nagrodzonych projektów. Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję! Jesteśmy z Was dumni! :-) Pamiętajcie proszę, że prawdziwy lider to ktoś, kto służy swojemu Zespołowi! Zachęcam do poznania naszych liderów, ich niezwykłych projektów i pasji. 
 

Trzymajcie się zdrowo!
 

Piotr Dardziński

Prezes Łukasiewicza

 

WYZWANIA
VoiceLab AI | Captcha dla gov.pl

Wyzwanie dotyczy zbierania danych etykietowanych do obrazów, audio, tekstów poprzez zastąpienie Captcha Google własnym rozwiązaniem.

Badania

30.10.2020

WYZWANIA
Hawe Telekom | Certyfikowany system ważenia pojazdów w ruchu

Wyzwania od Hawe Telekom dotyczy stworzenia koncpecji systemu kontroli przeciążonych pojazdów ciężarowych oraz jego testowania i homologacji.

Badania

30.10.2020

WYZWANIA
NEOXAL | Powłoka antyporostowa dla łodzi i jachtów

Wyzwanie dotyczy stworzenia receptury chemicznej na produkt zabezpieczający kadłuby łodzi i jachtów, które są wykonane z żelkotu.

Badania

30.10.2020

WYZWANIA
PGZ MESKO | Magnetozwierciadło dla rakiety przeciwlotniczej PIORUN

Wyzwanie od PGZ Mesko dotyczy technologii wykonania magnetozwierciadła dla rakiety przeciwlotniczej PIORUN.

Badania

30.10.2020

WYZWANIA
ORLEN Południe | Weryfikacja i optymalizacja technologii produkcji kwasu mlekowego

Wyzwanie od spółki Orlen Południe dotyczy technologii produkcji kwasu mlekowego.

Badania

30.10.2020

WYZWANIA
ESA | Space4Rail czyli nowe rozwiązania dla transportu kolejowego

Wyzwanie dotyczy konkursu, którego przedmiotem są nowe projekty oparte o wykorzystanie technologii kosmicznych, których innowacyjne wykorzystanie pomoże rozwijać nowe produkty i usługi dla transportu kolejowego w Polsce oraz Unii Europejskiej.

Badania

30.10.2020

WYZWANIA
Centrum Łukasiewicz | Dołącz do drużyny ekspertów Łukasiewicza (koronawirus)

Poszukujemy w całej Sieci Badawczej Łukasiewicz naukowców i inżynierów, którzy mają kompetencje oraz ciekawe, oryginalne i niebanalne obserwacje, aby prezentować w mediach rzetelną wiedzę na temat koronawirusa i skutków pandemii.

Badania

30.10.2020

WYZWANIA
Wyzwania na produkty i usługi (30.10.2020)

Wyzwania na produkty i usługi to najprostsza forma zlecenia usługi lub zapytania o dostępność produktu we wszystkich Instytutach Łukasiewicza jednocześnie. Na odpowiedź za pomocą krótkiej fiszki macie 5 dni kalendarzowych.

Komercjalizacja

30.10.2020

LUDZIE I PROJEKTY
Sukces Pracowników Łukasiewicza w XI edycji Lidera. Nagrodzono aż 6 naszych projektów!

Aż sześciu naukowców z Łukasiewicza to laureaci prestiżowego Programu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Komunikacja

30.10.2020

AKTUALNOŚCI
Poznańskie Instytuty Łukasiewicza łączą siły!

Od momentu powołania Łukasiewicza skupiamy się na budowaniu organizacji potrafiącej skutecznie odpowiadać na oczekiwania biznesu. W te działania wpisuje się decyzja poznańskich Instytutów o dalszej wspólnej drodze.

Komunikacja

30.10.2020

AKTUALNOŚCI
Czy komiks z Kaczorem Donaldem może podważyć Twój patent?

10 naukowców z Łukasiewicza wzięło udział w warsztatach pt. „Przeszukiwanie baz danych w zakresie ochrony własności przemysłowej”.

 

Projekt i wykonanie https://bypixel.pl